fbpx
Menu Zavřeno
Jak se dostane Němec na Moravu?

Když jsem se jako architekt v roce 1997 přestěhoval na rok do Prahy, jsem netušil, jak zásadní bude tento krok pro můj budoucí život. Od té doby žiji a pracuji v německo-českém dialogu. Po mnoha letech v Praze jsem od roku 2012 v Brně, oženil jsem se s úžasnou Moravankou a mám s ní dvě děti.

Profesně jsem vždy zůstal věrný nemovitostem. Dříve jsem je plánoval, stavěl a prodával, později jsem je také vybavoval. Dnes se hlavně věnuji prodeji a pronájmu rezidenčních nemovitostí. A takto kombinuji všechny své znalosti a dovednosti. Moje zákazníci si mohou vybrat, jestli využijí jen moje realitní služby nebo všechny s mými obchodní partnery tak zvaně „in house“.

Ve svém volném čase rád fotím a natáčím. V roce 2019 jsem natočil krátký film o zajímavostech a infrastruktuře Brna. Občas se věnuji i sportu.

Někdy mi sice hodně chybí moje vlast Šlesvicko-Holštýnsko, ale jsem si jistý, že vždy zůstanu věrný Brnu. A pokud toužím po Němčině, za hodinu jsem v Rakousku…

Nikde jinde než v Brně jsem nepoznal tak kouzelným způsobem nepopsatelnou směsici metropole a provincie, kterou tolik miluji.

Marco Herrndorff